Itálie

 
390
138013901380
Značky

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

   
 • Franco Terpin - Rebula Quinto Quarto 2014 Kód: 1061
  Skladem

  Friuli | Collio
  oranžové, suché

  Základní oranžové víno v mé nabídce. Vyžaduje otevřenou mysl, pozornost a ideální podmínky, zejména včasnou dekantaci ideálně 24 hodin před konzumací. Odmění se nádhernými čajovými, kořenitými a bylinnými tóny. Vzniklo po týdenní maceraci na slupkách spontánním kvašením v dřevěném tanku. Pro víno ročníku 2014, který byl oproti předchozím o něco slabší, byly dokonce použity i hrozny Rebuly ze starších vinic, běžně zpracovávané pro top řadu vín - tu se v ročníku 2014 Franco Terpin rozhodl nedělat vůbec a zvýšil tím kvalitu řady Quinto Quarto. 


  390 Kč
     
  Značka: Franco Terpin
 • Radikon - Slatnik 2015 Kód: 1204
  Na dotaz

  Friuli | Collio
  oranžové, suché

  Základní a přesto perfektní oranžové víno od legendy tohoto stylu, vinařství rodiny Radikon. Oproti jejich ostatním vínum, která se macerují až 3-4 měsíce, je cuvée Slatnik na slupkách “pouhých” 10 dnů, ale i tak jde o neuvěřitelně efektní záležitost. Chardonnay s Friulanem si spolu velmi dobře rozumí a dávájí vzniknout tónům bylinným, kořenitým i nazrále citrusovým. Zrálo 18 měsíců v dubových sudech. Kalné, nečiřené, nefiltrované. Velmi výrazná “popová” oranžáda se schopností způsobit wow-efekt komukoliv a kdykoliv. Najdete na vinných listech světových top restaurací.


  790 Kč
  Značka: Radikon
 • Radikon - Ribolla Gialla 2010 (1 l) Kód: 1258
  Na dotaz

  Friuli | Collio
  oranžové, suché

  Ribolla ročníku 1995 byla úplně prvním velkým oranžovým vínem v regionu a je zde stále považována za nejvhodněší odrůdu k dlouhé maceraci. Výrazná, sytě oranžová barva. Na nose bylinky, kandované ovoce a čajové tóny. Harmonické a středně plné tělo. 4 měsíce macerace na slupkách v dubových tancích. Zrání 4 roky ve velkých dubových sudech a další 2 roky v lahvi. Kalné, nečiřené, nefiltrované. 

  Po dlouhé maceraci na slupkách se u vína vytvoří tak sofistikovaná a multidimenzionální struktura těla, že pro pozorování vývoje při kontaktu se vzduchem od otevření přijde vhod trochu víc času a klidnější prostředí. Najdete na vinných listech světových top restaurací. Pozor, jde o litrovou láhev.


  1 380 Kč
  Značka: Radikon

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.