Degustace: Dlúhé Grefty

Značka: Dlúhé Grefty

Čtvrtek 26/05/2022 od 18:00 do 20:00 |

Winegeek, Řezáčovo náměstí 2, Praha 7 |

Dlúhé Grefty konečně zase v Praze! 

Dostupnost Skladem
Kód: 6220
490 Kč
Degustace: Dlúhé Grefty
Značka: Dlúhé Grefty

Známější za oceánem než ve vedlejší vesnici? Ano, to je Jaroslav Tesařík z Mutěnic v kostce. Obklopený svou velkou rodinou produkuje jedny z nejzajímavějších a nejsnáze pitelných vín na Moravě. Jeho lahve se už zabydlely na lístcích michelinek a v regálech progresivních vinných barů v zahraničí. Pracuje s dubovými a akátovými sudy menších objemů a nedávno přikoupil i dubové vejce. Zkrátka - pořád se u něj něco děje. Doporučujeme tuhle akci nepromeškat!

Více o vinaři: winegeek.cz/dluhe-grefty

Volně a na stojáka, spíše party než degustace.
Vstupenky pouze online.

Doplňkové parametry

Kategorie: EVENTY
Styl: suché

rodina1

Jara Tesařík aka Dlúhé Grefty je náš nový černý kůň mezi moravskými vinaři!
Jeho mutěnická vína si na nic nehrají. Zamilovali si je mnozí fajnšmekři i v zámoří, Jara totiž nemalou část produkce exportuje za Atlantik. Je tak trochu překvapující, že je znají spíš návštěvnící newyorských naturálních vinných barů než klasičtí konzumenti moravských vín :) 

První vinohrad založil Jaroslav Tesařík v roce 2008, ovšem od té doby přibyl samozřejmě sklep a také mnoho vinohradů, ať už starší výsadba, nebo nová, vlastní. Vína dělá s rodinou striktně naturálně, tedy ve vinici užívá jen preparáty z mědi, síry a bylinek, hrozny vždy maceruje na slupkách, kvasí spontánně, vína zrají na kalech s občasným promícháním, nečiří ani nefiltruje, síru při lahvování přidává jen někdy a minimálně. Vína zrají obvykle rok ve starších dřevěných sudech. Jeho osobité blendy odrůd jsou neuvěřitelně návykové.

Mutěnice, Slovácko

http://dluhegrefty.cz/

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení