Domaine de Saint Pierre - G.G. 2019

Jura | červené, suché |

Lehká, ovocná pecka. 

Dostupnost Skladem
Kód: DDSP1901
600 Kč
Domaine de Saint Pierre - G.G. 2019

Gamay (v bio kvalitě) od přátel Fabrice Dodane, hrozny jsou z Beaujolais, ale srdce zůstalo v Juře. Bez aditiv a kompromisů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Víno: červené
Styl: suché
Příležitost: jednoduše krásný den
Země původu: Francie
Region: Jura
Vinař: Domaine de Saint Pierre
Barva: červená
Obsah alkoholu: 12,5%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2019
Odrůdy: Gamay
Podloží: žula
Sklizeň: ruční sběr
Fermentace: spontánní
Nádoby: nerez
Filtrace: ne
Síření (v mg SO2/l): ne
Typ: naturální

Fabrice Dodane je jméno, při kterém zbystří každý frankofilní winegeek. Tento dobrý přítel J-F Ganevata a absolvent enologické školy v Beaune začal v Domaine de Saint Pierre v roce 1989 pracovat, aby ji pak v roce 2011 převzal kompletně. Ihned celou doménu posunul do certifikovaného bia a voilà, další slavný jurský vinař se zrodil! Kvůli nepřízni počasí v posledních ročnících začal Fabrice dělat vína i mimo hlavní label Domaine de Saint Pierre, jako Fabrice Dodane Négociant, takže pečlivě vybrané hrozny od jiných vinařů a oblastí, samozřejmě v bio kvalitě, se k vám dostanou jako vína Le dos d´chat. Jedinou nevýhodou je množství a dostupnost. Těch pár kartonů, ke kterým se dostaneme, mizí rychleji než dořekneš „No sulphur added”.

Jura, Arbois

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení