Utopia - Ocet na pití Jablko+Maliny+Mateřídouška

Značka: Utopia Cider

Jemný jablečný ocet UTOPIA bez přidaných siřičitanů macerovaný s malinami a mateřídouškou.

Dostupnost Skladem
Kód: 6112
290 Kč
Utopia - Ocet na pití Jablko+Maliny+Mateřídouška
Značka: Utopia Cider

Ocet bez přidaných siřičitanů nejdřív 12 měsíců spontánně fermentuje místními kulturami v 225 litrových ciderových dubových sudech. Dalších 5 měsíců pak původní pomalá orleánská fermentační metoda v octařských dubových sudech dává vzniknout octu aromaticky a chuťově jemnému, komplexnímu - vhodnému i na pití. (Výroba konvenčních octů trvá jen několik dní).

Následná macerace malin a mateřídoušky v téhle limitované šarži přidává další fantastické vrstvy chutí a vůní.

Z této lahve uděláte 10-20 avantgardních nealko i alko drinků. Protřepte - nalijte - řeďte 1 díl na 5-10 dílů třeba perlivé vody, klidně přidejte 1 díl alkoholu dle vlastní chuti - experimentujte. Vynikající do alko a nealko koktejlů, smoothies, switchelů, shrubů, fresh džusů, salátů, polévek, omáček i horkých nápojů.

Pijete-li jablečný ocet pravidelně, doporučená denní dávka do 25 ml (2 neplné polévkové lžíce)

Nepasterovaný, nesířený, jen hrubě filtrovaný. Obsah závojů živé octové matky či sedimentů macerovaných plodů je přirozený, skladujte v chladu do 8 °C - zpomalíte tak tvorbu závojů živé octové matky v lahvi.

1x 250ml, kyselost 3,7 %

Složení: jablečný ocet 78 % macerovaný malinami a mateřídouškou, BIO cukr.

Doplňkové parametry

Kategorie: GOODIES
Objem: 0,25 l

Untitled

Ivo a Eva nevybrali jméno pro svou malou cidrárnu v Tvrzi Sudkův Důl jen tak náhodou. Snaží se totiž dosáhnout utopického ideálu čistě naturálního cideru. A to se jim neskutečně daří. Jablka z rodinných sadů v okolí po sklizni putují do lisu, z lisu pak do starších 225l dubových sudů po červeném víně, které byly vyčištěny parní lázní. Zde mošt spontánně fermentuje, i malolakticky, a až do další sklizně, tedy celých 12 měsíců, tu i zraje na vlastních kalech. Bez jakýchkoliv dalších zásahů se pak již hotový cider stáčí, bez čerpadla, bez filtrace, bez pasterizace, samozřejmě bez takových berliček jako cukru, kyselin, taninů a podobných. Co sud, to malá šarže tří set lahví. Utopia cidery jsou zážitkem srovnatelným s víny. V ročníku 2018 v Utopii poprvé experimentují i s perlivým ciderem.

Tvrz Sudkův Důl

https://utopiacider.cz/