Candycane - Decaf de Caña, Kolumbie (Decaf) 250g

Značka: Candycane

pražení/příprava: Filtr/Espresso
producent: Drobní farmáři
oblast: Huila (Kolumbie)
nadmořská výška: 1 900 m. n. m.
odrůda: Castillo, Colombia
zpracování: sugar cane decaf
sklizeň: 2020
cuppingové skóre: 85,5

 

Dostupnost Skladem
Kód: 5439
300 Kč
Candycane - Decaf de Caña, Kolumbie (Decaf) 250g
Značka: Candycane

Máme pro Vás čerstvou sklizeň kolumbijské kávy z regionu Huila. Produkce malých farmářů speciálně vybraná pro zpracování na decaf - metodou "sugarcane" nebo též EA metodou. Tento proces přírodní dekafinace je šetrný a zachová nejvíc původní chuti kávového zrna. Tuto kávu pražíme jako tzv. "omni rost" a je tedy vhodná jak pro přípravu espressa tak filtrované kávy. Proces metody Sugarcane Decaf / EA.

Káva se nejprve při velmi nízkém tlaku napaří tak, aby se odstranil pergamen. Kávové zrno napařené horkou vodou změkne a nabobtná. Tento proces připraví zrno pro hydrolýzu kofeinu, který se váže na soli kyseliny chlorogenové v kávě. Extrakty (přirozeně získané fermentací cukrové třtiny a nikoliv chemickou syntézou) se poté nanesou na zvlhčenou kávou. Káva se několikrát promyje přírodním ethylacetátovým rozpouštědlem, aby se množství kofeinu snížilo na požadovanou úroveň. Jakmile je tento proces ukončen, musí být káva před dalším krokem očištěna od zbytku ethylacetátu pomocí proudu nasycené páry pod nízkým tlakem. Odtud se káva posílá do vakuových sušicích bubnů, kde se odstraní voda dříve použitá k navlhčení zrnek a káva se suší na výslednou vlhkost 10 až 12%. Káva je poté pomocí ventilátorů rychle ochlazena na pokojovou teplotu. Posledním krokem je nanesení karnaubského vosku, který poskytuje kávě ochranu před okolními podmínkami a pomáhá zajistit stabilitu.

candycane_cover

Kromě vína jsme totálně zamilovaní i do výběrového kafe! Naší nejoblíbenější pražskou pražírnou je Candycane Coffee a protože jsou to kamarádi a kafe mají naprosto úžasný, rádi bychom vám ho nabídli i tady, ať si ho můžete snadno přihodit k vínu. Kdo je neznáte, Candycane Coffee je parta sympaťáků, kteří jsou blízce propojení s podnikem Onesip Coffee, kde, když je to možné, jsme prakticky denně. Moc rádi bychom vám proto usnadnili objednání jejich voňavých zrnek až domů.

https://www.candycane.coffee/