Candycane - Gitesi Imbuto, Rwanda (Filtr) 250g

Značka: Candycane

pražení/příprava: Filtr
producent: Alexis and Aime Gahizi
oblast: Karongi (Rwanda)
nadmořská výška: 1800 m. n. m.
odrůda: Red Bourbon
zpracování: naturální
sklizeň: 2021
cuppingové skóre: 87 

Dostupnost Skladem
Kód: 6196
325 Kč
Candycane - Gitesi Imbuto, Rwanda (Filtr) 250g
Značka: Candycane

Název "Imbuto" je kinyarwandský význam pro "ovoce" a odkazuje na ovocné chuť a celý proces naturálního zpracování této kávy.

Gitesi je privátní promývací stanice, kterou vlastní a vedou Alexis a Aime Gahizi, otec se synem. Nachází se v západní části Rwandy, v provincii Karongi. Založena byla v roce 2005 a v dnešní době vykupuje třešně od více než 1800 malých farmářů z okolí. Gitesi má silné pouto s místní komunitou. Jejich systém odměn za výkon a bonusová výplata za kvalitu je skvělý příklad pozitivního dopadu rozvoje výběrové kávy a udržitelného podnikání. Nejen finančně, ale i materiálně se Aime stará o místní komunitu. Farmářům daruje krávy a učí je, jak se správně a organicky starat o kávové keře - například používáním kravského hnoje pro výživu keřů.

Pro stanici je velmi důležitý důraz na sběr zralých třešní a jejich následné třídění. Díky této péči je káva z  stanice Gitesi snad to nejlepší, co může Rwanda nabídnout. Celkem jsme zakoupili dva loty, oba zpracované naturální metodou. Ve Rwandě se historicky káva vždy zpracovávala promytou metodou, ale v posledních letech se stále častěji objevují naturálně zpracované kávy. Pro stanici Gitesi je toto další šancí, jak svoji kávu ještě více zviditelnit a zároveň dobře zpeněžit. I díky tomu se daří udržet kvalitu na  špičkové úrovni.

candycane_cover

Kromě vína jsme totálně zamilovaní i do výběrového kafe! Naší nejoblíbenější pražskou pražírnou je Candycane Coffee a protože jsou to kamarádi a kafe mají naprosto úžasný, rádi bychom vám ho nabídli i tady, ať si ho můžete snadno přihodit k vínu. Kdo je neznáte, Candycane Coffee je parta sympaťáků, kteří jsou blízce propojení s podnikem Onesip Coffee, kde, když je to možné, jsme prakticky denně. Moc rádi bychom vám proto usnadnili objednání jejich voňavých zrnek až domů.

https://www.candycane.coffee/ 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení