Candycane - Kii AA, Keňa (Filtr) 250g

Značka: Candycane

pražení/příprava: Filtr
producent: Rungeto Cooperative Society
oblast: Kirinyaga
nadmořská výška: 1800 m. n. m.
odrůda: Ruiru 11, SL-34, Batian
zpracování: promyté
sklizeň: 2021
cuppingové skóre: 88,5

Dostupnost Skladem
Kód: 6100
359 Kč
Candycane - Kii AA, Keňa (Filtr) 250g
Značka: Candycane

Kii Factory je jednou ze tří zpracovatelských stanic Rungeto Cooperative Society v regionu Kirinyaga, který se nachází ve střední Keni. Kii a další promývací stanice Rungeto jsou vždy naší první prioritou.

Kávovníky farmářů se nacházejí na svazích hory Mount Kenya, která je spolu se sousedním regionem Nyeri známá svými intenzivními, komplexními a chuťově plnými kávami. Sběr kávy probíhá ručně v několika vlnách a ještě před zpracováním jsou všechny třešně důsledně přebírány tak, aby se vytřídily všechny defekty. Následuje tradiční suchá fermentace a promývání vodou v kanálech. Poté se káva třídí dle hustoty a suší se až čtrnáct dnů na vyvýšených afrických postelích. Každá šarže se skládá z kávy od stovek drobných pěstitelů v okolí mycí stanice (továrny). Farmáři pěstují především SL28 a SL34, ale stejně jako téměř u všech káv z Keňských kooperativ to může být mix všeho možného. Další normální kultivary jsou K7, Ruiru 11 a nově také Batian. Kii má certifikaci Fairtrade.

candycane_cover

Kromě vína jsme totálně zamilovaní i do výběrového kafe! Naší nejoblíbenější pražskou pražírnou je Candycane Coffee a protože jsou to kamarádi a kafe mají naprosto úžasný, rádi bychom vám ho nabídli i tady, ať si ho můžete snadno přihodit k vínu. Kdo je neznáte, Candycane Coffee je parta sympaťáků, kteří jsou blízce propojení s podnikem Onesip Coffee, kde, když je to možné, jsme prakticky denně. Moc rádi bychom vám proto usnadnili objednání jejich voňavých zrnek až domů.

https://www.candycane.coffee/ 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení