Candycane - La Matilde, Honduras (Filtr) 250g

Značka: Candycane

pražení/příprava: Filtr
producent: Marysabel Caballero, Moises Herrera
oblast: Chinacla (Honduras)
nadmořská výška: 1 550 m. n. m.
odrůda: Catuai
zpracování: promyté
sklizeň: 2021
cuppingové skóre: 87

 

Dostupnost Skladem
Kód: 5442
290 Kč
Candycane - La Matilde, Honduras (Filtr) 250g
Značka: Candycane

Marysabel Caballero a její manžel Moises Herrera jsou už třetí generace farmářů. Společně hospodaří na celkem 17 farmách o rozloze přes 200 hektarů. La Matilde je první farma pořízená Moisesem Herrerou v roce 1993. Rozkládá se ve výšce 1550 metrů nad mořem a primárně je využíváná k experimentování s různými odrůdami.

Rodina Caballero je velmi oddaná environmentálnímu a udržitelnému způsobu života a stejně tak hospodaření. Na farmě kromě kávy pěstují i pomeranče avokáda a další ovoce a zeleninu. Jejich práce jim vynesla několik ocenění v soutěži COE a postupným zlepšováním a kvality zpracování se zařadili mezi nejznámější a nejúspěšnější farmáře v regionu. Káva z jejich farem se zpracovává ve zpracovatelské stanici Xinacla, kterou vlastní a tak mají kontrolu nad celým procesem až po finální zelené zrno na export. Zpracování probíhá klasickou promytou metodou a káva se suší nejdříve na afrických postelích a poté ve vertikálních sušičkách zvaných “Guardiolas”.

Tuto kávu pro Vás pražíme na filtrovanou přípravu. Úžasně sladká a delikátní káva. Chutná po hroznovém vínu a šťavnatém červeném jablku. V dochuti pak doznívá sladkost mléčné čokolády a karamelu.

candycane_cover

Kromě vína jsme totálně zamilovaní i do výběrového kafe! Naší nejoblíbenější pražskou pražírnou je Candycane Coffee a protože jsou to kamarádi a kafe mají naprosto úžasný, rádi bychom vám ho nabídli i tady, ať si ho můžete snadno přihodit k vínu. Kdo je neznáte, Candycane Coffee je parta sympaťáků, kteří jsou blízce propojení s podnikem Onesip Coffee, kde, když je to možné, jsme prakticky denně. Moc rádi bychom vám proto usnadnili objednání jejich voňavých zrnek až domů.

https://www.candycane.coffee/