Candycane - Maria Espinoza, Peru (Filtr) 250g

Značka: Candycane

pražení/příprava: Filtr
producent: Maria Esmilda Espinoza
oblast: Jean
nadmořská výška: 1830 m. n. m.
odrůda: Caturra, Pache
zpracování: promyté
sklizeň: 2021
cuppingové skóre: 87,5

 

Dostupnost Skladem
Kód: 6193
310 Kč
Candycane - Maria Espinoza, Peru (Filtr) 250g
Značka: Candycane

Naše další skvělá káva z Peru, kterou pro nás vybral Zdeno na svém pracovním pobytu v Peru. Tuto kávu od farmářky Marie Esmildy Espinozy si Zdeňek zamiloval. A to nejen pro to, jak úžasně chutná, ale také protože se s Marií osobně setkal na její farmě a přeskočila mezi nimi jiskra - samozřejmě profesní nikoli romantická. Její elán a odhodlání vyprodukovat co nejlepší lot výběrové kávy Zdena prostě učaroval.

Maria Esmilda a její synové jsou členy družstva Cedros. Družstvo bylo založeno v roce 2013, ale teprve nedávno se začalo zaměřovat na kvalitu a udržitelnost. Maria je jedním z mála producentů, kteří investovali do produkce kvalitnější kávy a její výsledky jsou vynikající. Mariiny farmy El Pajuro a El Cedro mají každá osazený 1 hektar kávou a to hlavně odrůdami Caturra a Pache.  Její farmy se nacházejí ve vysokohorské oblasti, v nadmořské výšce 1830m. n. m. s velmi příznivým klimatem. Spolu se syny řídí provoz farem a hlídají celý proces od sazenic až po finální zpracování kávoveho zrna. Postupem času zavedli a zdokonalili své metody mokrého zpracování a sušení. To vše ji dovedlo k tomu, že se ve svých sedmdesáti letech stala úspěšnou producentkou výběrové kávy.

candycane_cover

Kromě vína jsme totálně zamilovaní i do výběrového kafe! Naší nejoblíbenější pražskou pražírnou je Candycane Coffee a protože jsou to kamarádi a kafe mají naprosto úžasný, rádi bychom vám ho nabídli i tady, ať si ho můžete snadno přihodit k vínu. Kdo je neznáte, Candycane Coffee je parta sympaťáků, kteří jsou blízce propojení s podnikem Onesip Coffee, kde, když je to možné, jsme prakticky denně. Moc rádi bychom vám proto usnadnili objednání jejich voňavých zrnek až domů.

https://www.candycane.coffee/ 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení