Dobrá Vinice - Cuvée Quatre 2019

Značka: Dobrá Vinice

Znojemsko | bílé, suché

Seriózní bílé ze Znojmenska.

 

Dostupnost Skladem
Kód: 4233
465 Kč
Dobrá Vinice - Cuvée Quatre 2019
Značka: Dobrá Vinice

Quatre, jak už název napovídá je cuvée čtyř odrůd: Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir a Chardonnay. Vzniklo lisováním celých hroznů a zrálo v nových dubových sudech o objemu 225l a 500l. Harmonické, vyvážené bílé víno pro každou příležitost.

Doplňkové parametry

Kategorie: ČR
Víno: bílé
Styl: suché
Příležitost: jednoduše krásný den
Země původu: Česko
Region: Znojemsko
Vinař: Dobrá Vinice
Barva: bílá
Objem: 0,75 l
Odrůdy: Chardonnay, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir
Podloží: rula, spraš, žula
Ročník: 2019
Obsah alkoholu: 13,5%

dobra_vinice_small

Dobrou Vinici založil a dlouhá léta vede Petr Nejedlík. Jeho vína již řadu let reprezentují to nejlepší, co je v našich končinách možno ochutnat. Jako jeden z mála se prosadil i v zahraničí a pravidelně za svá vína sklízí komplimenty od jmen světové vinařské špičky. Sklepy Dobré Vinice jsou v Novém Šaldorfu a hospodaří se na znojemských viničních tratích Pod lesem (Popice) a Svatý Urban (Vrbovec), část hroznů pochází z Bílovicka. Petr Nejedlík jako první moravský vinař připravil oranžové víno macerací v gruzínských hliněných amforách "qvevri". Jeho vína můžeme v rámci ČR směle a bez přehánění označit za kultovní.

Znojemsko, Nový Šaldorf

www.dobravinice.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení