E-shopové objednávky výjimečně expedujeme až v pondělí 27.6. V pátek se stavte v našem obchodě na Letné nebo objednávejte přes Wolt, váš Winegeek

Jakub Novák - Šedý Pinot 2020

Značka: Jakub Novák

Znojemsko | bílé, suché |

Seriózní bílé s dotekem sudu.

Dostupnost Skladem
Kód: JNO2012
460 Kč
Jakub Novák - Šedý Pinot 2020
Značka: Jakub Novák

Hrozny z Kraví hory. Velmi dlouhé a intenzivní víno s krásnou kyselinou. Spontánně kvasilo v dubových sudech. Tamtéž zrálo 15 měsíců. .

Doplňkové parametry

Kategorie: ČR
Víno: bílé
Styl: suché
Příležitost: jednoduše krásný den
Země původu: Česko
Region: Znojemsko
Vinař: Jakub Novák
Barva: bílá
Obsah alkoholu: 13%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůdy: Pinot Gris
Podloží: hlína, jíl, pískovec, žula
Sklizeň: ruční sběr
Fermentace: spontánní
Nádoby: dub
Zrání: 15 měsíců v dubovém sudu
Filtrace: pouze hrubá
Síření (v mg SO2/l): 45
Typ: naturální

kuba_novak

První oficiální ročník byl pro Jakuba Nováka teprve 2012, ale vína tohoto mladého vinaře ze Znojemska jsou natolik osobitá, komplexní a skvěle pitelná, že se bleskovou rychlostí zařadila mezi to nejzajímavější na Moravě.

Své necelé dva hektary vinic na horninách dyjského masivu Jakub obhospodařuje s pomocí rodiny a podobně si počíná ve sklepě, ze kterého každý rok pouští ven jen pár tisíc lahví. Všechna vína zrají v dubových či akátových sudech různého staří a původu. Kromě minima síry se do vín nepřidávají vůbec žádná aditiva a jeho vinice nejsou ošetřovány systémovými postřiky. Většinu produkce spotřebují nejlepší české restaurace (i skrze naši distribuci), ale na Jakubova vína narazíte také v New Yorku, Kodani, Amsterdamu a Londýně.

Znojemsko, Tasovice

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení