Von Winning - Pinot Noir Royale 2019

Značka: Von Winning

Pfalz | červené, suché |

Král mezi Pinoty z Pfalze.

Dostupnost Skladem
Kód: VWI1901
540 Kč
Von Winning - Pinot Noir Royale 2019
Značka: Von Winning

Elegantní Pinot Noir, který zrál 18 měsíců v dubových sudech, z jedné třetiny nové dřevo. Projev je vybalancovaný s velkým potenciálem ke zrání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Víno: červené
Styl: suché
Příležitost: zraju
Země původu: Německo
Region: Pfalz
Vinař: Von Winning
Barva: červená
Obsah alkoholu: 0.13
Objem: 0,75 l
Ročník: 2019
Odrůdy: Pinot Noir
Sklizeň: ruční sběr
Fermentace: spontanní
Nádoby: dub
Zrání: 18 měsíců v dubových sudech.
Filtrace: ano
Typ: udržitelné

von_winning_small

Weingut Von Winning je slavné falcké vinařství s poměrně dlouhou tradicí - založeno bylo roku 1849. Zlomový moment ale přichází v roce 2007, kdy se vinařství dostává do nových rukou a začíná na svých 40 hektarech vinic hospodařit biodynamicky. Ve sklepě se pak vrací k tradičním metodám fermentace a zrání ve větších dubových sudech s minimem aditiv a jiných zásahů. Hrozny pochází z těch nejslavnějších falckých tratí u Forstu a Deidesheimu - tratě Kirchenstück, Ungeheuer, Pechstein, Grainhübel, Kalkofen či Herrgottsacker patří mezi to nejzajímavější, co Německo může nabídnout. Tyto polohy leží na pestrém koktejlu podloží, kde se prolínají červený a žlutý pískovec, vápenec z někdejších korálových útesů, kusy čediče navezené v 18. století z falckého lesa a další typy hornin. Většina vinic je osázena ryzlinkem a je orientována na východ, díky čemuž hrozny v tomto nejteplejším koutu země dosahují fenolické zralosti v ideální moment. Kromě řady "Von Winning" dělá vinařství i svěží řadu vín pod značkou "Dr.Deinhard".

Pfalz, Deidesheim

www.von-winning.de

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení