E-shopové objednávky výjimečně expedujeme až v pondělí 27.6. V pátek se stavte v našem obchodě na Letné nebo objednávejte přes Wolt, váš Winegeek

Plenér (ČR)

Vinobraním 2016 začal příběh Vinařství Plenér. Za vinařstvím, které vyrábí vína z vinic pod Pálavou, stojí vinařka Dominika Černohorská a ortodontista Ivo Marek. Dva přátelé, kteří se rozhodli společně si splnit svůj sen. 

Nakoupili vinohrady ležící na jižních a jihovýchodních svazích na vápencovém podloží Pálavy. Většina z nich byla vysázena kolem roku 2000. Dostaly se jim tak do rukou starší keře. Na odpočaté půdě o rok později začali vysazovat nové vinice a v jejich zakládání stále pokračují. Tratě, na kterých hospodaří jsou obestřeny kolem obcí Bavory, Klentnice a Pavlov. Tyto kousky půdy jsou jim rok od roku bližší a mění se přesně podle toho, jak k nim přistupují. Hospodaření v “plenéru”,tedy s půdou rozkouskovanou na menší části je sice pestré, ale pro udržení konceptu obhospodařování o to náročnější. Každým rokem se tak snaží víc a víc přiblížit představě o ideálním zemědělství s maximálním respektem k přírodě a přirozeným koloběhům v ní.

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem
Plenér - Cmyk 2020
350 Kč

Mikulovsko | bílé, suché | Víno ve větším než menším balení. Víno, nad kterým nemusíte přemýšlet. 

Kód: PLE2001
Plenér - Cuvée Tři 2019
450 Kč

Mikulovsko | bílé, suché | Tři nádoby, dvě odrůdy, jedno skvělé víno

Kód: PLE1901
Plenér - Eggstra 2019
750 Kč

Mikulovsko | oranžové, suché | nečekaná oranžáda z Pálavy.

Kód: PLE1902

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení