Rennersistas - Intergalactic 2019

 

Burgenland | oranžové, suché

Ideální vstupenka do galaxie oranžových vín. Lehké, voňavé, svěží.. prostě na žízeň. Zároveň patřičně políbené slupkami z bílých hroznů, se kterými se tohle víno při fermentaci 8 dní macerovalo.
Pestré cuvée tvoří Chardonnay, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Muskat Ottonell a Tramín červený. Zrálo 9 měsíců v dubových sudech. 

 

375 Kč
Kód produktu 3435
Značka Rennersistas
Kategorie Rakousko
Položka byla vyprodána...
 
Barva Oranžové
Filtrace ne
Objem 0,75 l
Odrůdy 33% Chardonnay, 24% Welschriesling, 16% Muskat Ottonell, 22% Grüner Veltliner, 5% Gewürztraminer
Podloží jíl, vápenec, písek
Region Burgenland
Ročník 2019
Styl suché
Země původu Rakousko
Procento alkoholu 11,5%

rennersistas

Burgenland, Gols

Stefanie a Susanne Renner aka Rennersistas jsou dvě mladé a sympatické renesanční sestry z Golsu v Burgenlandu - oblasti, kterou pro vysokou koncentraci top naturálních vinařství vysloveně milujeme. Sestry dělají malé šarže super vín v rámci rodinného vinařství Renner, jejichž etikety s barevnými traktůrky jde na Instagramech jen těžko přehlédnout. A Susanne je taky životní partnerkou naturálního průkopníka Clause Preisingera, takže se není čemu divit, že se ségry vůbec nebojí delších macerací, nesíření a podobně. Jméno pro řadu vín Waiting for Tom holky vymyslely jako takovou malou poctu dvěma zásadním (a nedochvilným) Tomům, u kterých byly na stážích: Tom Lubbe z Domaine Matassa je naturálním pionýrem ve francouzském Roussillonu, Tom Shobbrook (Tommy Ruff) má podobně legendární status u protinožců v Barossa Valley. No a na legendy se prostě občas trochu čeká...

rennerundsistas.at

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.