12-PACK: Sicilia naturale!

Značka: WINEGEEK

Jeden ostrov, tři vinaři a dvanáct lahví. Ochutnejte, co nás nadchlo při naší návštěvě slunné Sicílie.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Kód: 12PSIC2
4 990 Kč
12-PACK: Sicilia naturale!
Značka: WINEGEEK

V tomto neskromném balíku najdete: 
11 skvělých vín od tří vinařů + olivový olej jako dárek.

A stalo se to takhle: Před nedávném jsme se s celým týmem vydali na Sicílii. Mise byla jasná - najít vína, co tu ještě nejsou a u toho se poznat se zajímavými lidmi, pochopit místní vinařskou tradici, mentalitu, půdu, odrůdy a také se u toho trochu pobavit.

Z Palerma jsme se vydali na západ do Alcama a už na naší první zastávce ve vinařství Criante nám bylo jasné, že výlet bude naprostá bomba. U milého manželského páru Irene a Davida, kterým se mimochodem nedávno narodilo dítě, jsme pro vás ulovili svěží a poctivá vína z místních odrůd, Catarratto, Nero d'Avola a Perricone. Na závěr jsme dostali ochutnat produkty z jejich rodinné farmy, kde vyrábějí i rajčatové sugo, mouku z původních odrůd a další řemeslné produkty v bio kvalitě, včetně skvostného extra panenského olivového oleje, který jsme prostě museli taky dovézt.

O pár vesnic dál do vnitrozemí je městečko Camporeale, tam jsme navštívili vinařství Porta del Vento charismatického Marca Sferlazza. Doslova na větrné hůrce v nadmořské výšce 600m nás nejdříve přivítali jeho dva obrovští a krásní bílí psi Voria a Luna (ségry narozené přímo ve vinici), načež nás úplně dostala Marcova vybroušená a precizní tichá vína: bílé výrazné Grillo a plné, ale elegantní Trebbi, dále červené sametové cuvée Maqué a nabušené Nero d'Avola jménem Ishac. Šťavnaté bubliny Voria (haf!) v bílé a růžové variantě jsme tam ale taky nemohli nechat, pijí se úplně samy.

Po jednodenním odpočinku na plážích San Vito jsme sjeli na nejzápadnější cíp Sicílie do Marsaly, kde na nás čekal Fabio Ferracane - vinař energický stejně jako jeho geniální pét-nat Foddré, jenž jsme překřtili na suchou Fantu s alkoholem. Máme aktuálně ročník 2022 a je minimálně stejně dobrý, jako ten předcházející. Jen pozor - otvírejte ho opatrně! Příběh uzavřeme Fabiovým plnokrevným červeným Merlotem Magico, vlastně takovým opakem Foddré - je mohutné, expresivní, bohaté a vrstevnaté.

Tenhle 12-pack patřil v loni k nejoblíbenějším a tak jsme se ho rozhodli obnovit s novými ročníky některých vín. Máme k dispozici jen 11 kusů a další nejspíš nebudou, takže - kdo zaváhá, nepije!

Všechna vína jsou suchá.


Cena packu: 4990 Kč + olivový olej zdarma

(cena mimo pack: 5550 Kč)

Fotografie je pouze ilustrativní.