12-PACK: Sicilia naturale! #2

Značka: WINEGEEK

Jaká vína nás nadchla na říjnovém výletě po Sicílii? Ochutnejte náš 12pack a doplňte sluneční energii jihu.

Položka byla vyprodána…
Kód: 12PSIC
4 990 Kč
12-PACK: Sicilia naturale! #2
Značka: WINEGEEK

Co v tomto neskromném balíku najdete? 12 skvělých vín čtyř barev od tří vinařů + vývrtku Winegeek jako dárek.

A stalo se to takhle: Začátkem října jsme v sestavě Dragan, Kuba a Marko odletěli na Sicílii. Mise byla jasná - najít vína, co tu ještě nejsou a u toho se poznat se zajímavými lidmi, pochopit místní vinařskou tradici, mentalitu, půdu, odrůdy a také se u toho trochu pobavit.

Z Palerma jsme se vydali na západ do Alcama a už na naší první zastávce ve vinařství Criante nám bylo jasné, že výlet bude naprostá bomba. U milého manželského páru Irene a Davida jsme pro vás ulovili svěží, lehký pét-nat Niente Panico a poctivá, přímočará vína z místních odrůd Grillo, Catarratto, Nero d'Avola a Perricone. Na závěr jsme dostali ochutnat produkty z jejich rodinné farmy, kde vyrábějí mimochodem i rajčatové sugo, mouku z původních odrůd a další řemeslné produkty v bio kvalitě, včetně skvostného extra panenského olivového oleje.

O pár vesnic dál do vnitrozemí je městečko Camporeale, tam jsme navštívili vinařství Porta del Vento charismatického Marca Sferlazza. Doslova na větrné hůrce v nadmořské výšce 600m nás nejdříve přivítali jeho dva obrovští a krásní bílí psi Voria a Luna (ségry narozené přímo ve vinici), načež jsme nás úplně dostala Marcova vybroušená a precizní tichá vína: bílé výrazné Grillo, červené sametové cuvée Maqué a nabušené Nero d'Avola jménem Ishac. Šťavnaté bubliny Voria (haf!) v bílé a růžové variantě jsme tam ale taky nemohli nechat, pijí se úplně samy.

Po jednodenním odpočinku na plážích San Vito jsme sjeli na nejzápadnější cíp Sicílie do Marsaly, kde na nás čekal Fabio Ferracane - vinař energický stejně jako jeho geniální pét-nat Foddré, jenž jsme překřtili na suchou Fantu s alkoholem. Těchto bublin jsme přivezli nejvíc a bojíme se, že zmizí nejrychleji. Příběh uzavřeme Fabiovým plnokrevným červeným Nero d'Avola Guancianera, vlastně takovým opakem Foddré - je mohutné, expresivní, bohaté a vrstevnaté. Máte se na co těšit!

Všechna vína jsou suchá.
Chcete si udělat degustační večer? Stačí se držet uvedeného pořadí.

Cena packu: 4.990 Kč + vývrtka Winegeek ZDARMA
(cena mimo pack: 5.550 Kč)