PLAY - ú lalala 2020

Značka: Utopia Cider

Jablečný Piquette vzniklý v kolaboraci s Jarou Tesaříkem aka Dlúhé Grefty.

Také jako součást sixpacku Na chalupu 

Dostupnost Skladem
Kód: 4369
275 Kč
PLAY - ú lalala 2020
Značka: Utopia Cider

Vrchovatě zábavný, mírně perlivý jablečnorévový koferment macerovaný výlisky Rufuse z vinařství Dlúhé Grefty, 

 

Užívejte se sptfy.com/uulala

 

Vyrobeno z konvenčně pěstovaných, rezistentních odrůd jablek z jižních Čech, jablka byla pohmožděna krupobitím a supermarkety o ně nestály, jablka byla naposledy stříkána 4 měsíce před sklizní, multireziduální screening pesticidů v britských laboratořích ALS nenašel žádné zjistitelné stopy pesticidů; vyrobeno v dubových sudech spontánní fermentací divokými kulturami bez filtrace, bez čiření, bez pasterace, bez umělého sycení, bez přidaných siřičitanů, cukrů, kyselin, taninů, enzymů, aromat, konzervantů, sterilantů, barviv a vody, věříme v transparentní značení a v informovaná nákupní rozhodnutí spotřebitelů.

 

Skladujte v chladu do 8 °C, vychutnávejte kolem 10 °C

Doplňkové parametry

Kategorie: Utopia (ČR)
Styl: suché
Země původu: Česká republika
Region: Jižní Čechy
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Filtrace: ne

Untitled

Ivo a Eva nevybrali jméno pro svou malou cidrárnu v Tvrzi Sudkův Důl jen tak náhodou. Snaží se totiž dosáhnout utopického ideálu čistě naturálního cideru. A to se jim neskutečně daří. Jablka z rodinných sadů v okolí po sklizni putují do lisu, z lisu pak do starších 225l dubových sudů po červeném víně, které byly vyčištěny parní lázní. Zde mošt spontánně fermentuje, i malolakticky, a až do další sklizně, tedy celých 12 měsíců, tu i zraje na vlastních kalech. Bez jakýchkoliv dalších zásahů se pak již hotový cider stáčí, bez čerpadla, bez filtrace, bez pasterizace, samozřejmě bez takových berliček jako cukru, kyselin, taninů a podobných. Co sud, to malá šarže tří set lahví. Utopia cidery jsou zážitkem srovnatelným s víny. V ročníku 2018 v Utopii poprvé experimentují i s perlivým ciderem.

Tvrz Sudkův Důl

https://utopiacider.cz/

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení