Península - Vino de Montaña 2020

Extremadura | červené, suché |

Překvapivě komplexní víno ze starých vinic na horských žulových terasách.

Položka byla vyprodána…
Kód: PV2003
348 Kč
Península - Vino de Montaña 2020

Tak pozor, tohle bude malinko složité, ale velmi vzrušující! Vino de Montaña je purpurové cuvée odrůd Garnacha, Piñuela a Rufete ze dvou různých poloh z horského pásu na západ od Madridu. Obě polohy mají společné žulové podloží a vysoké stáří vinic. Sierra de Gata je skoro na hranicích s Portugalskem a náleží k regionu Extremadura, kdežto Sierra de Gredos už je v Kastilii. V chuti modré a červené ovoce, kořenité, delikátní. Mimořádně chutné víno s dlouhou dochutí netypické pro horké Španělsko.

Doplňkové parametry

Kategorie: VINAŘI
Vinař: Península Vinicultores
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Extremadura
Barva: červená
Obsah alkoholu: 14%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůdy: Grenache, Piñuela, Rufete
Odrůdové složení: 75% Garnacha, 15% Rufete, 10% Piñuela
Podloží: písek, žula
Stáří vinice (v letech): 50
Fermentace: řízená
Nádoby: beton, nerez
Filtrace: pouze hrubá
Typ: udržitelné
Sklizeň: ruční sběr
Položka byla vyprodána…

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.