Renner - Pannobile Rot 2015

Značka: Rennersistas

Burgenland | červené, suché |

Top víno z produkce vinařství Renner.

Položka byla vyprodána…
Kód: 4253
850 Kč
Renner - Pannobile Rot 2015
Značka: Rennersistas

To nejlepší červené z ročníku 2015, které u Rennerů nalahvovali. Apelace Pannobile sdružuje ta nejcharakternější červená vína Burgenlandu a toto je jedno z nich. Delší zrání ve dřevě a plná, velmi komplexní chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakousko
Vinař: Renner
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Rakousko
Region: Burgenland
Barva: červená
Objem: 0,75 l
Odrůdy: Frankovka, Zweigeltrebe
Podloží: jíl, vápenec
Ročník: 2015
Filtrace: ne
Obsah alkoholu: 13%
Položka byla vyprodána…

Stefanie a Susanne Renner, dvě sympatické a vskutku renesanční sestry z Burgenlandu převzaly výrobu vín v rodinném vinařství Renner několik let zpět a začaly si říkat Rennersistas. Dnes už se Susanne plně věnuje potomkům a v tandemu se Stefanie ji vystřídal zapálený mladší brácha Georg. Sourozenci Rennerovi se nebojí delších macerací, nesíření a dalších naturálních postupů a už nyní patří mezi přední vinařské hvězdy Rakouska.

Fun fact: Jméno pro řadu vín Waiting for Tom holky vymyslely jako takovou malou poctu dvěma zásadním (a nedochvilným) Tomům, u kterých byly na stážích: Tom Lubbe z Domaine Matassa je naturálním pionýrem ve francouzském Roussillonu, Tom Shobbrook (Tommy Ruff) má podobně legendární status u protinožců v Barossa Valley. No a na legendy se prostě občas trochu čeká...

Burgenland, Gols