Rennersistas - Babelas 2022

Značka: Rennersistas

Burgenland | rosé, suché | pét-nat |

BABELAS! Večer i ráno...

Položka byla vyprodána…
Kód: RSI2201
580 Kč
Rennersistas - Babelas 2022
Značka: Rennersistas

BABELAS je v JAR slangový výraz pro kocovinu. Ale taky to zní jako "bubbles". No a bubliny jsou při fajn. Tenhle pét-nat prý naopak od kocoviny pomáhá.:) Je to taky pocta Jižní Africe a skvělým naturálním vinařům od kterých se Georg a Stefanie mohli učit, během svých stáží. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakousko
Vinař: Rennersistas
Víno: pét-naty a sekty
Styl: suché
Země původu: Rakousko
Region: Burgenland
Barva: růžová
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůdy: Roesler, Svatovavřinecké
Odrůdové složení: 50% St. Laurent, 50% Rösler
Sklizeň: ruční sběr
Fermentace: spontánní
Filtrace: ne
Síření (v mg SO2/l): ne
Typ: naturální
Položka byla vyprodána…

Stefanie a Susanne Renner, dvě sympatické a vskutku renesanční sestry z Burgenlandu převzaly výrobu vín v rodinném vinařství Renner několik let zpět a začaly si říkat Rennersistas. Dnes už se Susanne plně věnuje potomkům a v tandemu se Stefanie ji vystřídal zapálený mladší brácha Georg. Sourozenci Rennerovi se nebojí delších macerací, nesíření a dalších naturálních postupů a už nyní patří mezi přední vinařské hvězdy Rakouska.

Fun fact: Jméno pro řadu vín Waiting for Tom holky vymyslely jako takovou malou poctu dvěma zásadním (a nedochvilným) Tomům, u kterých byly na stážích: Tom Lubbe z Domaine Matassa je naturálním pionýrem ve francouzském Roussillonu, Tom Shobbrook (Tommy Ruff) má podobně legendární status u protinožců v Barossa Valley. No a na legendy se prostě občas trochu čeká...

Burgenland, Gols