Península Vinicultores - Apostata 2019

Castilla | červené, suché |

Nachový apoštol s tóny rybízu

Dostupnost Skladem
Kód: PV1901
395 Kč
Península Vinicultores - Apostata 2019

Představte si mohutné a temné Tempranillo, v jehož černi víří ostružiny, borůvky i vanilka. To je Apostata, náš nový harmonický přírůstek z Pyrenejského poloostrova. Vychutnají si ho nejvíc ti, co holdují plným červeným vínům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: červená
Obsah alkoholu: 14,5%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2019
Odrůdy: Tempranillo
Podloží: jíl, písek, vápenec
Stáří vinice (v letech): 40
Fermentace: řízená
Nádoby: dub
Zrání: 12 měsíců ve francouzském bariku
Filtrace: pouze hrubá
Typ: udržitelné

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.