Von Winning - Deidesheimer Leinhöhle Riesling 2021

Značka: Von Winning

Pfalz | bílé, suché |

Řízný a vyvážený Ryzlink v kategorii "Erste Lage".

Dostupnost Skladem
Kód: VWI2006
530 Kč
Von Winning - Deidesheimer Leinhöhle Riesling 2021
Značka: Von Winning

Leinhöhle je svah s jižní expozici těsně nad obcí Deidesheim. V podloží je pískovec a vápenec, kvasilo a zrálo v dubových suedch, ve kterých také rok leželo na kvasničných kalech.

Erste Lage v Německu je něco jako ve Francie "Premier Cru", specifická vinice, jejíž kvality byly oficiálně uznány a rámci VDP se smí uvádět na etiketu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Vinař: Von Winning
Víno: bílé
Styl: suché
Země původu: Německo
Region: Pfalz
Barva: bílá

Weingut Von Winning je slavné falcké vinařství s dlouhou tradicí - založeno bylo roku 1849. Zlomový moment přichází v roce 2007, kdy se vinařství dostává do nových rukou a začíná na svých 40 hektarech vinic hospodařit biodynamicky. Ve sklepě se pak vrací k tradičním metodám fermentace a zrání ve větších dubových sudech s minimem aditiv a jiných zásahů. Hrozny pochází z těch nejslavnějších falckých tratí u Forstu a Deidesheimu - tratě Kirchenstück, Ungeheuer, Pechstein, Grainhübel, Kalkofen či Herrgottsacker patří mezi to nejzajímavější, co Německo může nabídnout. Tyto polohy leží na pestrém koktejlu podloží, kde se prolínají červený a žlutý pískovec, vápenec z někdejších korálových útesů, kusy čediče navezené v 18. století z falckého lesa a další typy hornin. Většina vinic je osázena ryzlinkem a je orientována na východ, díky čemuž hrozny v tomto nejteplejším koutu země dosahují fenolické zralosti v ideální moment. Kromě řady "Von Winning" dělá vinařství i svěží řadu vín pod značkou "Dr.Deinhard".

Pfalz, Deidesheim