Rennersistas - Waiting for Tom Weiss 2020

Značka: Rennersistas

Burgenland | bílé, suché |

Fresh bílé víno plné ovoce

 

Položka byla vyprodána…
Kód: 5941
515 Kč
Rennersistas - Waiting for Tom Weiss 2020
Značka: Rennersistas

Tohle nespoutaně ovocité víno v sobě spojuje to nejlepší z odrůd Chardonnay, Pinot Blanc a Welschriesling. Pokud už čekáte na Toma, nalijte si k tomu tuhle nefiltrovanou bombu plnou zeleného jablka, citrusů a broskví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakousko
Vinař: Rennersistas
Víno: bílé
Styl: suché
Země původu: Rakousko
Region: Burgenland
Barva: bílá
Objem: 0,75 l
Odrůdy: Chardonnay, Pinot Blanc
Odrůdové složení: 60% Chardonnay, 40% Pinot Blanc
Podloží: jíl, písek, štěrk
Ročník: 2019
Filtrace: ne
Obsah alkoholu: 11,5%
Položka byla vyprodána…

Stefanie a Susanne Renner, dvě sympatické a vskutku renesanční sestry z Burgenlandu převzaly výrobu vín v rodinném vinařství Renner několik let zpět a začaly si říkat Rennersistas. Dnes už se Susanne plně věnuje potomkům a v tandemu se Stefanie ji vystřídal zapálený mladší brácha Georg. Sourozenci Rennerovi se nebojí delších macerací, nesíření a dalších naturálních postupů a už nyní patří mezi přední vinařské hvězdy Rakouska.

Fun fact: Jméno pro řadu vín Waiting for Tom holky vymyslely jako takovou malou poctu dvěma zásadním (a nedochvilným) Tomům, u kterých byly na stážích: Tom Lubbe z Domaine Matassa je naturálním pionýrem ve francouzském Roussillonu, Tom Shobbrook (Tommy Ruff) má podobně legendární status u protinožců v Barossa Valley. No a na legendy se prostě občas trochu čeká...

Burgenland, Gols