Domaine de Majas - Rouge 2023

Značka: Domaine de Majas

Roussillon | červené, suché |

Neskutečně zábavná višňová bomba z jihu Francie

Dostupnost Skladem
Kód: MAJ2301
410 Kč
Domaine de Majas - Rouge 2023
Značka: Domaine de Majas

Krásné a harmonické cuvée Grenache a Carignanu je sázka na jistotu při výběru vína, pokud máte rádi lehčí až středně plná červená. Jemné a vyvážené třísloviny, intenzivní chuť višní a peckového ovoce podpořené skvělou mineralitou jsou zárukou skvělého večera, ať už plánujete pozdní večeři nebo lehký mejdan. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Vinař: Domaine de Majas
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Francie
Region: Roussillon
Barva: červená
Obsah alkoholu: 12%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2023
Odrůdy: Carignan, Grenache
Odrůdové složení: 50% Carignan, 50% Grenache
Podloží: břidlice, jíl, vápenec
Stáří vinice (v letech): 30
Sklizeň: ruční sběr
Fermentace: spontánní
Nádoby: nerez, sklolaminát
Filtrace: ne
Typ: naturální

majas

Majas je spjato se jménem Alain Carrere, který v roce 1992 rodinou doménu převzal. Zpočátku se jednalo o konvenční vína prodávána velkým supermarketovým řetězcům. Až po nějaké době, díky sousedům z Domaine Matassa nastoupil Alain na méně prošlapanou, ale o to zábavnější naturální cestu a nebyl to nikdo menší než legendární Tom Lubbe, kdo mu ji vytyčil.

A tak tu mezi Pyrenejemi, Corbieres a Maury na 30 hektarech vznikají vína unikátního střihu a charakteru, který je navíc ideální i pro ty, co s naturálními víny teprve začínají. Chladný vítr „La Tramontane“ pomáhá k dobrým kyselinám v téhle tradičně teplé oblasti a dává zdě pěstovaný odrůdám, jako je třeba  Chardonnay, Pinot Noir a Chenin Blanc perfektní pitelnost a lehkost, co nás tak baví.

Roussillon, Pyrénées-Orientales