Oveja - Tinta Graciano & Malbec 2021

Castilla | červené, suché |

Plné a hebké červené jižního střihu? Černá Oveja je přesně to, co hledáte!

Dostupnost Skladem
Kód: PV2004
295 Kč
Oveja - Tinta Graciano & Malbec 2021

Krásná nafialovělá barva, dominantní tělo od Malbecu, trocha vznešenosti z Graciana a nepřekonatelný poměr kvality a ceny. To je nová stálice v lednicích milovníků plnějších červených vín z jihu! Oveja Tinta pro svou sílu a efekt překvapivě vůbec nepotřebovala barikové sudy, vystačila si se sametovými třislovinami podpořenými chutěmi a vůněmi černého a červeného bobulového ovoce. Hra na jistotu při výběru.

Ovce na lahvi znázorňují nejen dědictví Kastilie, které je historicky silně spojeno s pastevectvím, ale také upřímný přístup k vinaření a zemědělství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: červená
Obsah alkoholu: 14%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2021
Odrůdy: Graciano, Malbec
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Macerace (ve dnech): 10
Nádoby: nerez
Filtrace: pouze hrubá
Typ: bio

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.