Oveja - Naranja 2023

Castilla | oranžové, suché |

Milujete výrazná oranžová vína plná tříslovin a neobvyklých chutí a vůní? Pojďte dál.

Dostupnost Skladem
Kód: PV2105
378 Kč
Oveja - Naranja 2023

Co vám budeme vyprávět, tohle není oranžáda pro začátečníky. Má neobvyklou aromatiku a obsahuje solidní porci tříslovin. Ostatně, macerovala se prý dlouhé čtyři měsíce a jeden den. V Naranje toho najdete opravdu hodně: kandované peckové ovoce, zavařené kdoule, byliny… fantazii se meze nekladou. Jednoznačně materiál pro fanoušky žánru!

Ovce na lahvi znázorňují nejen dědictví Kastilie, které je historicky silně spojeno s pastevectvím, ale také upřímný přístup k vinaření a zemědělství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: oranžové
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: oranžová
Obsah alkoholu: 13,5%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2023
Odrůdy: Muškát žlutý, Tramín červený
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Macerace (ve dnech): 121
Nádoby: nerez
Filtrace: pouze hrubá
Síření (v mg SO2/l): 20
Typ: bio

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.