Mesta - Blanco Verdejo 2022

Castilla | bílé, suché |

Famózní lehké bílé na každodenní vychutnávání. Náš tip cena-kvalita!

Dostupnost Skladem
Kód: PV2201
278 Kč
Mesta - Blanco Verdejo 2022

Když hledáte chutné víno pro nenáročnou příležitost, přesně toto Verdejo je horkým kandidátem. Sedne totiž skoro každému - je svěží, lehké a tak akorát suché. Je plné čerstvých chutí a zajímavých vůní připomínající bílou broskev a zelený meloun. Má také krásně minerální dochuť! Pochází z vinic apelace Uclés nedaleko Madridu, které se nacházejí ve vysoké nadmořské výšce a umožňují i v horkém středu Kastilie uchovat ve víně lehkost a svěžest. Neváhejte ani vteřinu a vyzkoušejte ho, budete překvapeni!

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: bílé
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: bílá
Obsah alkoholu: 11,5%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůdy: Verdejo
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Nádoby: nerez
Filtrace: ano
Typ: bio

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.