Tony Bornard - le Garde-corps 2018

Značka: Tony Bornard

Jura | červené, suché |

Pořadně nadupané Trousseau.

Dostupnost Skladem
Kód: TBO1804
1 010 Kč
Tony Bornard - le Garde-corps 2018
Značka: Tony Bornard

Máme rádi všechny exotické odrůdy z Jury, ale i po těch letech, co je pijeme a vozíme nás dokáží překvapit. Trousseau nebo taky Bastardo, jak se mu říká v Portugalsku, je velice bohaté na přirozená barviva a tak se často používá v cuvée s Poulsardem, který je naopak taková bledá stydlivka. Nicméně ročník 2018 přinesl až nečekaně našlapanou verzi, která má bezmála 15% alkoholu, vysokou barvu a plnou chuť. No jo, člověk se pořád učí.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Víno: červené
Styl: suché
Příležitost: zraju
Země původu: Francie
Region: Jura
Obsah alkoholu: 14,9%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2018
Odrůdy: Trousseau
Sklizeň: ruční sběr
Fermentace: spontánní
Nádoby: dub
Filtrace: ne
Typ: naturální

tony_bornard

Tony je hrdým a talentovaným následníkem svého otce, známého vinaře Philippa Bornarda, a jedním z nejvyhledávanějších mladých vinařů v oblasti Jura.
Cenné otcovské rady, diplom na vinařské univerzitě a pobyt v Austrálii mu nabídly pevný odrazový můstek pro skok do vlastního vinohradu, který založil v roce 2013 a krátce nato sloučil s pozemky svého otce v rodném Pupillinu. Jaký otec, takový syn! Přesně to vás napadne při pohledu na dva usměvavé chlapíky a při degustaci Tonyho vín, ve kterých zraje tradiční přístup a zároveň radost z experimentování - Tony to má přeci jen o něco divočejší.

Jura, Pupillin