Mesta - Tempranillo Tinto 2022

Castilla | červené, suché |

Šťavnaté a neuvěřitelně harmonické červené. A doslova game-changer!

Dostupnost Skladem
Kód: PV2203
278 Kč
Mesta - Tempranillo Tinto 2022

Tohle víno rozhodlo o tom, že začneme vozit vína od Península Vinicultores! Marko ho před časem ochutnal v jedné špičkové restauraci přímo ve Španělsku a na velkou lásku bylo zaděláno. Mesta Tempranillo má totiž jednu úžasnou vlastnost - je neskutečně vyvážené a nelze se ho nabažit, musíte se napít zas a znova. Červené ovoce, lehoučká kořenitost, středně plné tělo a svěžest - to jsou hlavní atributy tohoto příjemného Tempranilla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: červená
Obsah alkoholu: 13,5%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůdy: Tempranillo
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Macerace (ve dnech): 8
Nádoby: nerez
Filtrace: ano
Typ: bio

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.