Península Vinicultores - Quinta de Quercus 2020

Castilla | červené, suché |

Víno tak mohutné a temné, že i Primitivo může jen závidět. Pro milovníky těch nejplnějších vín.

 

Dostupnost Skladem
Kód: PV1902
418 Kč
Península Vinicultores - Quinta de Quercus 2020

Svalnaté a hluboké, ale hebké a sametové červené víno z Tempranilla vyzrálého 12 měsíců v dubových barikových sudech. Omámí vás tóny zralých ostružin, rozmarýnu, tymiánu, nádhernou texturou a dlouhou, kořenitou dochutí. Pochází z nejlepších poloh 30letých vinic Ocaña a Las Morras roubených stoletými duby a olivovníky. Díky nadmořské výšce 800 m jsou zdejší vína i přes svou extraktivnost vždy vyvážená a nepůsobí nasládle. Už má za sebou pár let v lahvi a teď je v ideální kondici k pití. Chcete-li něco opravdu mohutného, tohle víno je přesně pro vás!

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: červená
Obsah alkoholu: 14%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůdy: Tempranillo
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Nádoby: dub
Zrání: 1 rok ve francouzském bariku
Filtrace: pouze hrubá
Typ: bio
Stáří vinice (v letech): 30
Sklizeň: ruční sběr

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.