Península Vinicultores - Skin Contact 2021

Castilla | oranžové, suché |

149 dnů macerované Albariño! Zní to drsně, ale tohle víno je překvapivě vyvážené.

Dostupnost Skladem
Kód: PV2101
435 Kč
Península Vinicultores - Skin Contact 2021

Skin Contact je už na první pohled i dotyk jasná oranžáda. Byla vyrobena z odrůdy Albariño, jehož hrozny uzrály ve vysoko položených vinicích u kastilské Cuency a má poukazovat na dlouhou kastilskou tradici macerace bílých vín. Je plná svěžesti - obsahuje totiž pouhých 12 % alkoholu a kombinaci se zajímavou texturou vzniklou díky dlouhé maceraci se pije velmi snadno. Těšte se na světle jantarovou barvu, tóny pomerančové kůry, grepu, zázvoru a notnou dávku slanosti, jež v sobě nesou vína z vápenitých půd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: oranžové
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: oranžová
Obsah alkoholu: 12%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2021
Odrůdy: Albariño
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Macerace (ve dnech): 149
Nádoby: nerez
Filtrace: pouze hrubá
Síření (v mg SO2/l): 20
Typ: bio

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.