Oveja - Blanca Dry Muscat 2022

Castilla | bílé, suché |

Hebké, voňavé a nebezpečně pitelné bílé víno plné svěžesti. To je naše Oveja!

Dostupnost Skladem
Kód: PV2104
295 Kč
Oveja - Blanca Dry Muscat 2022

Zapomeňte na předsudky. Tenhle Muškát je totiž suchý, seriózní a o něco méně aromatický než jsme zvyklí, a to nám opravdu učarovalo. Vlastně nám víc připomíná Pinot Grigio nebo Chardonnay než Muškát. Elegantní růžové, liči a grepové tóny, překvapivě dobrá struktura a dlouhá dochuť jsou garantem toho, že budete litovat, když bude lahev u konce. Uvidíte.

Ovce na lahvi znázorňují nejen dědictví Kastilie, které je historicky silně spojeno s pastevectvím, ale také upřímný přístup k vinaření a zemědělství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: bílé
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: bílá
Obsah alkoholu: 12,5%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2021
Odrůdy: Muškát žlutý
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Nádoby: nerez
Filtrace: ano
Typ: bio

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.