Rennersistas - Waiting for Tom Rot 2018

Značka: Rennersistas

Burgenland | červené, suché |

Přidrzlé červené s tóny rybízu

Dostupnost Skladem
Kód: 4344
515 Kč
Rennersistas - Waiting for Tom Rot 2018
Značka: Rennersistas

Tohle lehounké cuvée je ideálním seznámením se sestrami Rennerovými. Kromě spousty rybízu v něm ucítíte i nádech pikantnosti a jemný terroir tohoto malého vinařství z Burgenlandu, kde Stefanie a Susan spolu s bratrem Georgem obnovují rodinnou tradici.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakousko
Vinař: Rennersistas
Víno: červené
Styl: suché
Země původu: Rakousko
Region: Burgenland
Barva: červená
Objem: 0,75 l
Odrůdy: Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe
Podloží: jíl, písek, vápenec
Ročník: 2017
Filtrace: ne
Obsah alkoholu: 12%

Stefanie a Susanne Renner, dvě sympatické a vskutku renesanční sestry z Burgenlandu převzaly výrobu vín v rodinném vinařství Renner několik let zpět a začaly si říkat Rennersistas. Dnes už se Susanne plně věnuje potomkům a v tandemu se Stefanie ji vystřídal zapálený mladší brácha Georg. Sourozenci Rennerovi se nebojí delších macerací, nesíření a dalších naturálních postupů a už nyní patří mezi přední vinařské hvězdy Rakouska.

Fun fact: Jméno pro řadu vín Waiting for Tom holky vymyslely jako takovou malou poctu dvěma zásadním (a nedochvilným) Tomům, u kterých byly na stážích: Tom Lubbe z Domaine Matassa je naturálním pionýrem ve francouzském Roussillonu, Tom Shobbrook (Tommy Ruff) má podobně legendární status u protinožců v Barossa Valley. No a na legendy se prostě občas trochu čeká...

Burgenland, Gols