Mesta - Tempranillo Rosé 2023

Castilla | rosé, suché |

Mimořádně chutné ovocné rosé, kterého se nebudete moci nabažit.

Dostupnost Skladem
Kód: PV2202
278 Kč
Mesta - Tempranillo Rosé 2023

Jsme fandové suchých rosé bez cukru a rádi si je dáme bez ohledu na roční období. A právě tento kousek je náš nový tip, o který se rádi podělíme! Jedná se o 100% Tempranillo jahodové barvy, lehčí, svěží a ovocné, plné tónu červeného ovoce a povznášející aromatiky. Do parku, k bazénu, k pastě a klidně jen k Netflixu doma na gauči. Trefa do růžového!

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Vinař: Península Vinicultores
Víno: růžové
Styl: suché
Země původu: Španělsko
Region: Castilla
Barva: rosé
Obsah alkoholu: 11,5%
Objem: 0,75 l
Ročník: 2023
Odrůdy: Tempranillo
Podloží: jíl, písek, vápenec
Fermentace: řízená
Nádoby: nerez
Filtrace: ano
Typ: bio

Parta z Pyrenejského poloostrova složená z pěstitelů, vinařů a Masters of Wine, kteří spolu sdílí vizi o autentičnosti a trvalé udržitelnosti vinařství ve Španělsku. Většina jejich vín pochází z Kastilie, tedy centrálního Španělska, avšak z velmi vysoko položených vinic na vápenci a jílovitých pískách obdělávaných v bio režimu. Na prvním místě je pro ně charakter a čistota projevu vín, přičemž důrazně dbají na ekologický aspekt své činnosti.
Před lety byli zakládajícím členem spolku “Wineries for Climate Protection”, jehož cílem je zaměření na obnovitelné zdroje a zároveň minimalizace spotřeby energie, vody, produkce odpadu a CO2. Jedna z hlavních tváří Penínsuly Sam Harrop před lety vydal spolu s degustátorem Jamie Goodem knihu Authentic Wine, která pro mnohé bio a naturální vinaře dodnes slouží jako úvod do světa vín bez chemie.